Dlaczego zabieg z wykorzystaniem technologii Echolaser jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny zabieg chirurgiczny ?

Zabieg ten cechuje się bardzo niewielkim stopniem inwazyjności, co znacznie skraca okres powrotu do zdrowia. Jest praktycznie bezbolesny, a co najważniejsze bezpieczny dla pacjenta. Sama procedura zabiegu z wykorzystaniem technologii Echolaser trwa zaledwie kilkadziesiąt minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Nie powoduje powstawania blizn, a wręcz poprawia wygląd okolicy szyi zmniejszając wole guzkowe. W większości przypadku nie ma konieczności zastosowania terapii hormonalnej, tak jak w przypadku usunięcia tarczycy.

Ile trwa okres rekonwalescencji po zabiegu?

Tak naprawdę do codziennych zajęć można wrócić kolejnego dnia. Należy jednak pamiętać o wykonywaniu kontrolnych badań USG i badaniach laboratoryjnych służących do oceny funkcjonowania narządu.

Do jakiego typu zmian przeznaczony jest Echolaser?

Zabieg stosuje się głównie w leczeniu łagodnych zmian w obrębie tarczycy. Przed zabiegiem pacjent musi mieć wykonaną biopsję potwierdzającą łagodny charakter zmiany.

Jak przebiega procedura Echolaser?

Echolaser to nowoczesna, małoinwazyjna i w pełni bezpieczna technologia, polegająca na przezskórnym wprowadzeniu włókien światłowodowych (cienkich igieł), a następnie w procesie termoablacji, czyli ogrzania guza, trwale niszczone są komórki nowotworowe. Sama procedura trwa około 20-30 min i jest praktycznie bezbolesna.

Czy podczas zabiegu podawane jest znieczulenie?

Ze względu na niewielką inwazyjność i bezpieczeństwo nie jest konieczne podanie znieczulenia ogólnego. Pacjent podczas zabiegu może odczuwać jedynie niewielki dyskomfort związany z wprowadzeniem igieł, oraz uczucie ciepła, dlatego dla większego komfortu lekarz miejscowo znieczula pacjenta. Lekarz i pacjent mogą również wspólnie podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu w znieczuleniu ogólnym – narkozie.

Czy pożądany efekt terapeutyczny widoczny jest od razu po zabiegu czy jest konieczne jego powtórzenie?

Zazwyczaj efekty są zadowalające po jednorazowym zabiegu, jednak w razie konieczności nie ma żadnych przeciwwskazań do powtórzenia procedury.

Czy Echolaser został poddany badaniom klinicznym?

Tak, jego skuteczność została potwierdzona klinicznie podczas wieloletnich badań opublikowanych przez Journal of Clinical Endocrinology& Metabolism.

Publikacja wyników badań klinicznych: Long-term Efficacy of Ultrasound-Guided Laser Ablation for Benign Solid Thyroid Nodules. Results of a Three-Year Multicenter Prospective Randomized Trial, Papini E, Rago T, Gambelunghe G, Valcavi R, Bizzarri G, Vitti P, De Feo P, Riganti F, Misischi I, Di Stasio E, Pacella CM. J Clin Endocrinol Metab. 2014 Oct

ZALETY ECHOLASERA

WSKAZANIA

Technologia ECHOLASER jest skierowana do pacjentów przede wszystkim ze zmianami łagodnymi w obrębie miąższu tarczycy oraz u których guzy są na tyle duże, że uciskają na naczynia krwionośne, powodują problemy z przełykaniem bądź widoczny efekt kosmetyczny.

Istnieje możliwość asystowania przy zabiegu lekarza kierującego. Wymaga to wcześniejszego ustalenia z administracją placówki. Naszym celem jest przekazanie rzetelnej informacji na temat procedury zabiegu, tak by dalsze leczenie pacjenta przebiegało płynnie i efektywnie.

NAPISALI O NAS

Mamy zaszczyt poinformować, że portal MedOnet opublikował wywiad z naszym specjalistą – Panem doktorem Piotrem Paulem. Wywiad dotyczy szczegółów zabiegu leczenia łagodnych guzków tarczycy Echolaserem – kto kwalifikuje się do zabiegu, na czym on polega i in. Zachęcamy do zapoznania się z treścią a portalu MedOnet: 

https://www.medonet.pl/leczenie-guzkow-tarczycy-innowacyjnym-echolaserem,artykul,32339814.html

Dla Państwa wygody publikujemy także treść wywiadu

"Operacja bez skalpela" - wywiad z lek. Piotrem Paulem w Tygodniku Niedziela

REZULTATY

  • zmniejszenie objętości guzka tarczycy, a w rezultacie stopniowe i stałe ustępowanie objawów, w oparciu o proces laserowo indukowanej cytoredukcji (zmniejszenia masy i ilości komórek);

 

  • całkowita ablacja złośliwych guzów szyi, z zachowaniem wystarczającego marginesu bezpieczeństwa;

KONTROLA PO ZABIEGU

  • USG bezpośrednio po zabiegu (w cenie),
  • wizyta kontrolna w cenie zabiegu