Profesor Jacek Gawrychowski

Rejestracja:

Jacek Gawrychowski - ZnanyLekarz.pl

Profesor Jacek Gawrychowski – chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa oraz chirurgia endokrynologiczna. Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii klatki piersiowej 

Pan doktor jest kierownikiem Katedry oraz Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Endokrynologicznej Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu, który w zakresie chirurgii tarczycy osiąga 3 miejsce w Polsce, a w przypadku przytarczyc pełni wiodącą rolę wśród ośrodków zajmujących się tą problematyką.

Profesor Jacek Gawrychowski zajmuje się leczeniem schorzeń żylnych, w tym chirurgią estetyczną naczyń żylnych i pajączków naczyniowych, leczeniem chorób odbytu oraz chirurgią tarczycy i przytarczyc, a także chirurgią jelita grubego i żołądka.

W roku 2011 pod redakcją prof. Jacka Gawrychowskiego ukazała się pierwsza monografia w języku polskim – „Guzy śródpiersia. Diagnostyka i leczenie”. W druku znajduje się kolejna monografia – „Tarczyca i przytarczyce. Diagnostyka i leczenie”, będąca podręcznikiem opartym na światowych standardach postępowania diagnostyczno-leczniczego, nad stworzeniem którego pracowało blisko 60 autorów.

W Centrum Medycznym Alfamedica, Pan doktor konsultuje w zakresie:

chirurgii naczyniowej,
chirurgii endokrynologicznej (operacje tarczycy i przytarczyc – głównie klasyczne),
proktologii (w tym leczenie żylaków odbytu),
chirurgii onkologicznej.

Doświadczenie międzynarodowe

Profesor Gawrychowski zdobywał doświadczenie m.in. w Klinikach Kardiotorakochirurgi i Uniwersytecie M. Lutra w Halle (kier. prof. Heinz Neef), w William Harvey Klinik w Bad Nauheim (kier. prof. Wolfgang Hach) oraz na Oddz. Chirurgii Ogólnej w Sondenborg Sygehus (Dania)